Biztosítási ügyintézés
Mit tegyünk ha közúti baleset részesei lettünk?
Közlekedési baleset esetén a kártalanítás menete kis hazánkban nem egyszerű. Próbáltam összeszedni a lehetséges eseteket, bármilyen egyéb kérdés esetén nyugodtan forduljanak hozzánk ingyen és bérmentve segítünk!
Alapvetően két különböző esetről beszélhetünk;
Rendőri intézkedés történt-e vagy nem. Rendőr jelenléte szükséges a személyi sérüléses balesetek esetén, vagy ha a károkozó nem ismeri el a felelőségét.
Ezekben az esetekben készüljünk fel arra,hogy a rendőrségi jegyzőkönyvig -ami általában 30
néha 60 nap is lehet- a biztosító nem fog fizetni.
Az ügyintézést és a gépjármű javítását ilyenkor is megkezdhetjük,csak még körültekintőbben járjunk el!
Itt egy fontos definíció a totálkár érték vagy javíthatósági összeghatár fontos,hogy ezzel legyünk tisztában. Van az autónak egy kárkori értéke, amit eurotax katalógusból számítanak ki. Kötelező felelőség biztosításnál már az autó értékének 60%-át meghaladó kárnál totálkárnak minősítik az esetet, Casco biztositás esetén ez az érték a kárkori érték 80%-a.
Vegyünk egy példát, egy 2005-ös Passat piaci értéke kb. 2.2 millió forint,kárkori értéke kilométer, korábbi sérülések alapján 2.000.000 Ft. Amennyiben a másik fél a hibás és a kár meghaladja a 1.2 millió forintot, már totálkárnak fogják minősíteni. Ezutén a bank egyből felmondja a hitelt és a mostani svájci frank állásnál akár 3 milliót fog követelni az ügyfelétől!
Casco esetén ugyan ennél a példánál maradva: 1.6 millió forint érték határig lesz \"javítható\" az autó.
Ügyintézés menete:
1, Fénymásoljuk le vezetői és forgalmi engedélyünket.
Ha nincs még meg a felelős, kérhetünk saját felelőség biztósítonktól SZIVESSÉGI KÁRFELVÉTEL-t, aminek díjját majd végül a vétkes biztósítója kiegyenlíti a mi biztosítónknak, de addig is időt nyerünk!
2, A kár szemle helyszíne lehet a munkahelyükön,otthon vagy akár a szervízben is, a legtöbb biztosító 2 munkanap alatt vállalja ennek a lebonyolítását.
3, Itt kapjuk meg a KÁRFELVÉTELI JEGYZŐKÖNYVET, nagyobb sérüléseknél néha a nem látott sérülések miatt PÓTSZEMLÉRE is szükség lehet.
4, Ezután válasszuk szét a papirmunkát és magának az autónak a javítását.
Napjainkban a gépjárművek jó része hitellel terhelt, tehát a tényleges tulajdonos a bank, mivel a biztosító csak törzsköny alapján fizet a tulajdonosnak.Hiteles autónál újabb problémába ütközünk és ezt úgy hivják:
banki kifizetési engedély vagy kifizetésihozzájárulás.
Ez kissebb összegeknél nem szokott problémát okozni, azonban ha a kár értéke közelít a totálkár értékhez, akkor a bank/finanszírozó fél, hogy a hitelfelvevő a biztosítótól kártérités ősszeg felvétele után nem javíttatja meg az autót és ezzel a bank elveszti a fedeztet. A hitelt nem fogja tudni behajtani.
Biztosító kifizetéséhez szükséges:
- Rendőrségi jegyzőkönyv
Banki engedély kiváltásához szükségünk lesz:
- KÁRFELVÉTELI JEGYZŐKÖNYV
- javítási ajánlat és számla
- ne legyen tartozás, tehát utolsó befizett részletet igazoló dokumentum
Kapcsolat
Autó doki:
1016 Budapest, Mészáros utca 19.
Tel.: 36 20 916 00 00
Nyitva tartás:
H-P 8:00-17:00
SZ-V Zárva
Belvárosi Autó doki
1075 Budapest, Holló utca 6 .
Tel.: 36 20 916 11 11
Nyitva tartás:
H-P 8:00-17:00
SZ-V Zárva
Vizsgára bejelentkezés
Minden nap 7-21ig hívjon nyugodtan!
Autó doki cím:
Belvárosi Autó doki cím: